TCJB474M063R0400 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    TCJB474M063R0400
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation TCJB474M063R0400 Product Category: Tantalum Capacitors - Polymer SMD RoHS: yes Capacitance: 0.47 uF Voltage Rating: 63 V ESR: 400 mOhms Tolerance: 20 % Operating Temperature Range: - 55 C to + 105 C Case Code - in: 1210 Case Code - mm: 3528 Height: 1.6 mm Mfr Case Code: A Case Series: TCJ Product: Tantalum Organic Polymer Low ESR Dimensions: 1.6 mm W x 3.2 mm L Dissipation Factor DF: 8 Leakage Current: 3 uA Package / Case: 1210 (3528 metric) Ripple Current: 461 mA Termination Style: SMD/SMT